Przeskocz do treści

PRZYGOTOWANIE DO SEZONU

24 CZERWCA w siedzibie TPŻL odbyło się spotkanie poświęcone przygotowaniu miejscowości do sezonu letniego.

W spotkaniu wzięli udział : radni-Jolanta Chmu, OSP-Mariusz Karkocha, sołtys-Michał Drzewiecki, KGW- Urszula Gwara, Emeryci – Barbara Kulikowska ,TPŻL – Barbara Wożniak, Iwona Skupień ,Zbigniew Grzyb, Barbara Trząskowska- Szcześniak

Do wykonania są następujące prace:

1.Wykończenie elewacji amfiteatru, uporządkowanie terenu wokół obiektu, malowanie ławek, uzupełnienie widowni o 2 rzędy ławek i ułożenie pod nimi kostki brukowej z funduszu sołeckiego na bieżący rok.

Zasadzenie drzewek w miejsce wyciętych pod budowę, montaż koszy na odpady, te prace wykonają członkowie TPŻL i ochotnicy

Prace te muszą być wykonane do 18 czerwca, gdyż 18-go odbędzie się pierwsza impreza Powitanie Lata

2. Na basenie : naprawa lamp, malowanie poręczy, montaż koszy na odpady i ewentualne oczyszczenie niecki basenu- prace organizuje Sołtys Michał Drzewiecki, na początku czerwca.

9 czerwca Rada Sołecka zaplanowała na basenie imprezę muzyczną

Jak poinformował Michał Drzewiecki, nie zapadła jeszcze decyzja czy basen będzie dopuszczony do kąpieli, dyskusyjna jest też sprawa czy powinien być objęty nadzorem i zamykany.

3.Gazony w centrum, którymi opiekuje się TPŻL zostaną uzupełnione dopiero w czerwcu, gdy gmina zakupi sadzonki. Niestety sołtys nie potrafił odpowiedzieć dlaczego następuje to tak późno.

Sołtys zadeklarował pomoc w rozwiązaniu problemu opróżniania koszy na śmieci które koło amfiteatru instaluje Towarzystwo, dotychczas bowiem osoba która opróżnia kosze gminne odmawiała wykonywania tej czynności.